Samotna Mama Goni Marzenia I Podróżuje Z Córeczką Na Plecach

Program Dr Neuronowski® przeznaczony jest dla specjalistów zajmujących się terapią funkcji językowych i innych funkcji poznawczych (pedagogów, neuropsychologów, logopedów, neurologopedów i lekarzy). Moja córcia ma three,5 roku i nadal pije moje mleko. Czy planowałam tak długo karmić? Nie, ale w trakcie samo tak wyszło. Starsza córka odstawiła się sama w wieku 2 lat. Nie rozumiem krytyki i wmawiania matkom długo karmiących, że mają jakieś problemy ze sobą. Ja nie mam i moje dziecko też nie. Córeczka sama, stopniowa rezygnuje z piersi i myślę, że wkrótce będzie do tego gotowa. Karmienie czy też nie karmienie piersią to jest indywidualna sprawa każdej mamy i uważam, że temat ten w ogóle nie powinien podlegać dyskusji. Ja widzę ile korzyści moje dziecko ma z tak długiego karmienia i to jest dla mnie najważniejsze. Oprócz tego spożywa normalne posiłki, nie szarpie mnie za bluzkę w miejscach publicznych itd. Dodam jeszcze, że obie córki jako nieliczne wśród swoich rówieśników mają zdrowe zęby, bez próchnicy. Ja karmienie piersią będę wspominać jako jeden z piękniejszych okresów w moim życiu.
Jako logopeda zachęcam mamy do karmienia piersią, bo uważam, że warto z wielu powodów, ale nie dłużej niż do 12 miesiąca życia dziecka. Roczny maluch to dziecko, które rozpoczyna przygodę z chodzeniem, ale również bardzo dobrze już siedzi w krzesełku, a także ma kilka zębów. Jeżeli pojawiają się zęby, to dla rodziców powinien być to sygnał, by zastąpić papki twardszymi pokarmami, z którymi dziecko bez problemu sobie poradzi.
Kot je popularn± karmê z marketu? Powody (np. to, ¿e nie staæ ciê na inn±) nie bêd± mia³y znaczenia - w internetowej grupie mi³¶ników kotów dowiesz siê, ¿e wyrz±dzasz mu ogromn± krzywdê. Weterynarz zaleci³ pupilowi suchy pokarm, np. dla kastratów albo kotów "nerkowych" - przeczytasz, ¿e lekarze siê nie znaj±, a takie karmy to chwyt marketingowy i trucizna. Karmisz kota puszkami, a nie surowym miêsem? Zaraz padnie pytanie, dlaczego. A poza tym dla wzbogacenia diety przyda³oby siê, ¿eby¶ raz na jaki¶ czas da³ kotu zamro¿on± mysz albo jednodniowe kurczê. Wszystko po to, by jak najlepiej odwzorowaæ dietê drapie¿nych mruczków ¿yj±cych na wolno¶ci.
Pracowała w Wydziale Opieki Społecznej, była naczelnikiem nadzoru pedagogicznego w Ministerstwie Oświaty, potem została wicedyrektorem w Liceum Felczerskim. Nie było jej łatwo, bo ja i mój brat byliśmy bardzo chorowici. Pracowała w różnych szkołach medycznych. Awansowała na dyrektora Departamentu Średnich motoryzacja . Przed emeryturą została wicedyrektorem w Studium Kształcenia Techników Dentystycznych i Farmaceutycznych. W sumie pracowała 52 lata.
Rok prędzej z okazji chrztu również przystrajałam stół, ale tylko na kawę, bo obiad jedliśmy w restauracji. Ponieważ jesteśmy pasjonatami terenówek w tym klimacie zrobiłam ozdoby. Za 5 zł kupiłam ozdobne, drobne kamyczki i usypałam z nich drogę, ustawiając na nie różne przeszkody (górkę, patyczek - kłodę, dwa auta ciągnące się). Kupiłam tez małe resoraki - terenówki, był to wydatek okay. 25 zł, ale do teraz są to ulubione zabawki Wojtka:).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *